Direkt zum Inhalt

احزاب و سازمان‌ها

پیام مشترک تشکل‌های جمهوری خواه
ما همراه همه مردم آزادی خواه ایران، نهادهای حقوق بشری و احزاب و سازمان های دمکراتیک خواهان آزادی فوری
توماج صالحی ، لغو احکام اعدام و آزادی همه زندانیان سیاسی در ایران هستیم
اکسیون سە حزب سیاسی در کانادا علیە حکم اعدام توماج
آکسیون مشترک سە حزب سیاسی ایرانی:
حزب کومله کردستان ایران –کانادا
حزب دموکرات کردستان ایران –کانادا
حزب چپ ایران -کانادا
گرامی باد اول ماه مه ۲۰۲۴ روز مبارزه و جشن طبقه کارگر
خاورمیانه براثر سیاستهای امپریالیسم و صهیونیسم از یک طرف، وعملکرد گروههای بنیادگرا و سیاست رژیمهای ارتجاعی منطقه، غرق در آتش وخون است. علی رغم شعارهای ضد امپریالیستی گروههای افراطی و حکومتهای ارتجاعی، عملکرد آنها فقط به نفع امپریالیسم و گسترش جنگ و جنگ افروزی در منطقه است. ما از مبارزه خلق های ستمدیده خاورمیانه برای آزادی،عدالت اجتماعی، صلح و حق تعیین سرنوشت خویش بدون دخالت خارجی، حمایت می کنیم.
ما خواهان توقف فوری نسل کشی در غزه و ارسال وسایل ضروری، در درجه اول مواد غذایی و دارو به آنجا هستیم
کنفرانس جمهوری خواهی
سال گرد اعلام "همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران"
شهر کلن آلمان، ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ ـ ۶ آوريل ۲۰۲۴، ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ عصر

سخنرانان کنفرانس
الهه امانی، ژاله وفا، طناز کلاه چيان، مريم باغيشنی، نيره توحيدی، آرش سرکوهی، رضا حسين بر، رضا خبوک، کاظم کردوانی و محمدرضا نيکفر
بحران سازی های رژیم ولایت مطلقه فقیه حیات ملی ایران را تهدید می کند
هموطنان هشدار:
وطن ما ایران که با نا هنجاریهای اقتصادی- اجتماعی و حتی طبیعت روبرو است، تاب و توان ورود به جنگ که خشونتی ویرانگر خواهد بود را ندارد. برهمه آنان که دغدغه وطن و عرق ملی دارند فرض است که با تمام قوا بکوشند تا چنین نشود.
نامه به رئیس جمهور آفریقای جنوبی در پشتیبانی از اقدام این دولت در شکایت از اسرائیل به دادگاه لاهه
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
دولت متبوع شما با ابتکار شجاعانه و بهنگام در اقامه دعوا علیه دولت اسرائیل به اتهام نسل‌کشی با هموار کردن مسیر تحقق عدالت، نقش مهمی در کاهش رنج و درد مردم فلسطین ایفا خواهد کرد. این اقدام می‌تواند جنایت‌های دولت اسرائیل علیه حقوق فلسطینی‌ها و نقض قوانین جهانی را مهار کند.

بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان درباره ترور جنایتکارانه در کرمان، افزایش اعدامها، تقدیس جهل و "سخن گفتن خدا" از زبان خامنه ای
نظام استبدادی حاکم بر ایران و خشونت ناشی از استبداد آن، با حیات ملی ایران در تضاد است و هر روز ادامه آن، خطر را افزایش می دهد. تنها راه برون رفت از این مهلکه استقرار نظام جمهوری به معنای واقعی کلمه می باشد که در آن دین و مرام از دولت جدا و ضامن استقلال و آزادی، برخورداری ایرانیان از حقوق انسانی خود، حقوق شهروندی و حقوق ملی و نیز حقوق طبیعت ایران باشد.
فرقه دمکرات آذربایجان: حمله تروریستی وحشیانه به هم میهنانمان در کرمان را بشدت محکوم می‌کند
هیات سیاسی فرقه دمکرات آذربایجان ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی ۱۳ آبانماه در اجتماع سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در کرمان که طی آن صدها تن از هم میهنانمان کشته و مجروح شدند ، این حمله وحشیانه را به شدت محکوم می‌کند. متاسفانه در جریان این فاجعه حدود صد نفر از مردم کشته و حدود دویست نفر زخمی شدند
دعوت بە شرکت در مراسم سالگرد جان باختگان هواپیمای اوکراینی
همگام با خانواده قربانیان فاجعه هواپیمایی اوکراینی در مراسم چهارمین سالگرد یادبود جانباختگان شرکت کنیم!
حزب دمکرات کردستان ایران -کانادا
حزب کوملە کردستان ایران-کانادا
حزب چپ ایران -کانادا

کانادای
کشنبه ۷ ژانویه ۲۰۲۴
اطلاعیه دبیرخانه کمیته مرکزی فرقه دموکرات آذربایجان
فرقه دمکرات آذربایجان
ما دراین مدت، شاهد تحولات بزرگی درایران و جهان بوده ایم. با نگاهی گذرا به جنبش اعتراضی اخیرمردم ایران، که با مرگ "مهسا امینی" آغاز شد، صدها هزارنفر ازمردم و به ویژه دختران و پسران جوان را به خیابان ها آورد و نشان داد که کشورما آبستن حوادث پیش بینی نشده ای است. به همین دلیل، برگزاری این پلنوم ازاهمیت ویژه ای برخوردار است.
در سالگرد جنبش مهسا
مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران – پاریس
راهپیمائی به مناسبت نخستین سالکرد جنبش مهسا به دعوت "مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران – پاریس"
زمان: ساعت 17:00 روز شنبه 16 سپتامبر
مکان: محل جشن اومانیته در sur la Base 217
در سالگرد جنبش مهسا
جمعی از نیروهای ایرانی در هلند
تجمع به مناسبت نخستین سالکرد قتل حکومتی مهسا "ژینا" امینی، و شروع جنبش انقلابی
زمان: از ساعت 14:00 تا 16:00 روز شنبه 16 سپتامبر
مکان: میدان دام، آمستردام
در آستانه ۳۵ سالگی فاجعه ملی و اولین سالگرد جنبش «زن، زندگی، آزادی»
جمعی از فدائیان خلق ایران (داخل کشور)
ما ... در آستانه ۳۵ سالگی فاجعه ملی و اولین سالگرد جنبش «زن، زندگی، آزادی»، ضمن تاکید بر ضرورت همگرایی و همسویی سیاسی اپوزیسیون مترقی و عدالتخواه، احزاب و سازمانهای چپ تا رسیدن به اتحادی فراگیر، یاد و خاطره‌ی تمام جان‌باختگان راه آزادی و ترقی میهن دربندمان را ارج می‌نهیم،..
ضرورت ایجاد ثقل جمهوری خواهی و گامهای ضروری بسوی آن
ندای جمهوری خواهی
"ندای جمهوری ایران" در کلاب هاوس برگزار می کند:
سخنرانان:
* جهانگیر گلزار، تحلیل گر سیاسی
*امید اقدمی، کنشگر سیاسی و یکی از دو سردبیر فصلنامه مٌروا
* سهند افشارا: از کنشگران جمهوری خواه سکولار دمکرات
«گشت ارشاد» یک پروژه شکست خورده‌است
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
«همگامی» بار دیگر مداخله حکومت در سبک پوشش شهروندان را محکوم می‌کند. «همگامی» اطمینان دارد مردم با نافرمانی مدنی ‌و مقاومت جمعی اجازه باز تحمیل حجاب اجباری را نخواهند داد. از نیروهای انتظامی انتظار می‌رود که از اجرای این دستورالعمل ظالمانه و ارتجاعی سر باز زنند.
صدور احکام اعدام، حبس و زندان، شکنجه و ترور را قویاً محکوم می نماید!
گروه هماهنگی نهادهای چپ و دمکراتیک
ما فعالان نهاد های چپ و دمکراتیک، ضمن همدردی با خانواده های عزیز از دست داده ، با تمام توان و نیرو در سطح خارج ازکشور صدای پرطنین شما بوده و همه بیصدایانی خواهیم بود، که در برابر کلیت نظام سرمایه داری اسلامی ایران ایستاده و برای تحقق مطالبات خویش مبارزه می نمایند.
نهادهای چپ و دمکراتیک آزادی بدون قید و شرط توماج صالحی و همه زندانیان سیاسی که پای حکم هستند را قویا خواستار می باشد
گروه هماهنگی نهادهای چپ و دمکراتیک
مانهادهای چپ ودمکراتیک همواره حمایت وپشتیبانی همه انسان های آزادیخواه ومترقی را در برابر هرنوع حکم بیدادگاههای نظام برای توماج صالحی - عباس دریس وکُورکُورمجاهد و دیگرانی که در زندان نظام اسلامی هستند راقویا محکوم وخواستار ازادی بی قید شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم .
حمایت انسان های آزادیخواه را در پیشروی مبارزات مردم ایران برای لغو اعدام خواستاریم
در شرایطی که روزانه در ایران اعدام صورت می گیرد، گزینش «علی بحرینی»، نماینده دائمی ج. ا. ا در سازمان ملل متحد به عنوان رئیس دوره ای مجمع اجتماعی در شورای حقوق بشر شرم آور است. ما چنین گزینشی را توهین آشکار به شعور و حق شهروندی هر ایرانی و مدافعان جهانی حقوق بشر تلقی می کنیم
دیدارهای حمایتی از خانواده زندانيان سياسی و جانباختگان
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
این روزها کنشگران سياسی و مدنی از خانواده های اعدام شدگان، جانباختگان در اعتراضات و زندانیان سیاسی ديدار می کنند، ياد جانباختگان را گرامی می دارند، با خانواده ها ابراز همدردی کرده و از آن ها حمايت می کنند. اين ديدارها در حال گسترش است.
"همگامی برای جمهوری سکولار دمکرات در ایران" دیدارهای حمایتی را اقدامی ارزشمند می داند و از آن پشتیبانی می کند.

🔴مزدوران حکومت پویا مولایی‌راد پسر عموی مادر کیان را در مراسم ۱۰ سالگی کیان پیرفلک کشتند
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
🔺همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران " جنايت مزدوران حکومت را محکوم و با خانواده پويا مولائی و کيان پيرفلک ابراز همدردی می کند و شجاعت ماه‌منیر (زینب) مولایی‌راد، مادر کیان پیرفلک را می ستايد.
اعدام دو زندانی عقیدتی یوسف_مهراد و صدر_الله_فاضلی_زارع
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ایران
اعدام دو زندانی عقیدتی #یوسف_مهراد و #صدر_الله_فاضلی_زارع به اتهامات «سب النبی» و «قرآن‌سوزی» تصميم جنايتکارانه جمهوری اسلامی برای تداوم کشتار، اعدام و وحشت‌آفرینی را آشکار کرد.
اول ماه مه، در پرتوی جنبش «زن، زندگی، آزادی»: مبارزه‌ی کارگری ادامه دارد
یک سال اخیر و با وقوع جنبش مترقی «زن، زندگی، آزادی»، جنبش‌های سیاسی و اجتماعی مترقی در ایران، مبارزه‌ای هم‌سو و هم‌آهنگ علیه وضعیت موجود را تدارک دیدند. نگاهی به شعارهای مترقی جنبش، مناطق اوج‌گیری آن و همچنین جان‌باختگان و زندانیان آن، نشان از اهمیت مطالبات طبقاتی و معیشتی در این جنبش دارد. «زن، زندگی، آزادی»، صدای تمام حذف‌شدگان و طردشدگان بود و کارگران، معلمین، بازنشستگان، پرستاران و دیگر زحمت‌کشان و مزدبگیران در این میان نقشی حذف نشدنی دارند.
اول ماه مه روز جهانی کارگر گرامی باد!
"از حق تشکیل و فعالیت سندیکاهای مستقل و آزادی فعالین کارگری،معلمین زندانی و همه زندانیان سیاسی-عقیدتی در ایران حمایت کنیم!"
اول ماه مه روز جهانی کارگر گرامی باد!
پیامد های حملات شیمیایی به مدارس و مخالفین "حجاب اجباری"
تورکمن های دمکرات ایران
حمله شیمیائی به دختران دانش آموز که برای ایجاد هراس جمعی در جامعه انجام میگیرد، خشم و نفرت از حاکمیت را افزایش داده است. در شهر های سقز و شاهین شهر ، تجمع اعتراضی مردم به این حملات، تبدیل به اعتراضات ضد حکومتی گردید. حکومت بدون در نظرگرفتن تاثیرات بلندمدت روانی و جسمانی این حملات شیمیایی، عملاً مدارس کودکان ما را به اتاق های گاز شیمیایی تبدیل کرده است.
گزارش نشست تورنتو، ۲۶ مارس ۲۰۲۳
کمیته برگزار کننده نشست تورنتو
اولین پانل نشست تحت عنوان سیاست ها و الزامات عملی دوران گذار؛ ضرورت گفتگوهای سیستماتیک ؛ همکاری و همیاری، با شرکت خانم ها ناهید بهمنی ـــ زرین محی الدین ـــ مهدیه گلرو و آقایان خالد عزیزی ــ حسن شریعتمداری ــ یدی قربانی و دامون گلریز با مدیریت آقایان مهران براتی و عطا هودشتیان برگزار ش
به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد جنبش 21 آذر
فرقه دمکرات آذربایجان
امسال در شرایطی سالگرد تشکیل حکومت ملیِ خودمختار آذربایجان را گرامی می داریم که حنبش اعتراضی گسترده و بینظیری علیه حکومت دیکتاتوری ولایت فقیه در سراسر میهنمان جریان دارد.
در رثای دکتر ناصر تکمیل‌همایون
م. ملک
با نهایت تاسف و تاثر و دریغ و اندوهی بس فراوان و جانکاه، دکتر ناصر تکمیل‌همایون درگذشت. زنده‌یاد دکتر ناصر تکمیل‌همایون آزاد مردی از تبار خانواده سرفراز نهضت ملی ایران بود که از سالهای نوجوانی به هموندی (عضویت) حزب ملّت ایران و جبهه‌ملی‌ایران درآمد...
پشتیبانی خود را از اعتراضات، اعتصابات کارگران و اعلام عزای عمومی اعلام می کنیم
جمعی از فعالان مترقی عرب اهواز (عاتق)
در حالی که جنبش مردم ایران وارد پنجمین هفته خود می شود، ... جنبش کارگری با اتحادیه ها و تشکل های گوناگون خود با توان بیشتری به جنبش می پیوندد... در همین حال رانندگان کامیونها در سراسر ایران اعلام کردند که به اعتصابات خواهند پیوست و در روز ۲۹ مهرماه فعالیت های حمل و نقل را متوقف خواهند کرد. در همین راستا شورای هماهنگی تشکل ‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن فراخوان اعتصاب، روز پنجشنبه، جمعه و شنبه را در اعتراض به کشتن و دستگیری دانش آموزان عزای عمومی اعلام نموده اند.
همبستگی با مبارزات مردم ایران
شبکه برای صلح و عدالت اجتماعی - گوتنبرک، سوئد
رژیم جمهوری اسلامی همچون گذشته بجای پاسخگویی به خواست‌های مردم و محاکمه عاملان قتل مهسا امینی، اقدام به سرکوب خشن و خونین مردم جان به لب رسیده کرده است. تاکنون صدها نفر از معترضان به دست نیروهای نظامی کشته شده اند و هزاران نفر از جمله دانش آموزان معترض، دستگیر و زندانی شده اند. اما رژیم ایران نه تنها موفق به سرکوب جنبش نشده است، بلکه این جنبش هر روز گسترده تر می شود.
صدای دادخواهی مردم ایران را رساتر کنیم
دادخواهان خاوران
قدرت ما در اتحاد و همبستگی ماست و ما ایرانیان خارج کشور بدرستی دریافته ایم که هر زمان حضور  پررنگ و پرشماری در هر کشوری داشته ایم، دولت ها و ملت ها  به این حضور واکنش نشان داده و توانسته ایم گامی در جهت افشای جنایات رژیم برداشته و در قطع امتیازات جمهوری اسلامی در دنیا، موثر باشیم.
فراخوان برای شرکت در تظاهرات سراسری 22 اکتبر در برلین
کمیته‌ی پشتیبانی از مبارزات آزادی‌خواهانه‌ی مردم ایران – برلین
ما کلیه‌ی هم‌وطنان و به‌ویژه ایرانیان مقیم برلین را فرامی‌خوانیم تا هرچه بیش‌تر در تظاهرات سراسری 22 اکتبر 2022 که سراسری و فراجناحی است شرکت کنند.
بیانیه مطبوعاتی درباره تحولات انقلابی در ایران در پیوند با دیدار امروز وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ
ما از اتحادیه اروپا و به ویژه از دولت فدرال آلمان درخواست می کنیم:
1. به سیاست مماشات با حکومت ایران فوراً پایان بخشید.
2. مذاکرات هسته ای با ایران را متوقف کنید.
3. حساب های جنایتکاران رژیم و خانواده های آنها در اتحادیه اروپا را مسدود کنید.
4. از بازپس فرستادن پناهجویان ایرانی به ایران خودداری کنید.
5. همه اعضای دولت جمهوری اسلامی ایران و وابستگان آنها و نیروهای سرکوبگر نظامی آنان را تحریم کنید.
فرقه دمکرات آذربایجان سرکوب گسترده و خونین ساکنین سنندج را محکوم می کند
فرقه دمکرات آذربایجان
برای درهم شکستن توطئه های حکومت جنایتکار و دیکتاتور ولایت فقیه باید جنبش اعتراضی سراسری خیابانی را به شکل بی وقفه به تمام شهرها و محله ها گسترش داد و با اعتصاب های عمومی و متشکل در همه مراکز تولیدی و آموزشی و اداری، دستگاه اداری و ماشین سرکوب رژیم را فلج کرد.
حزب کمونیست عراق:‌ دولت‌های همسایه باید دست از حملات متوحش مکرر به عراق بردارند!
در جریان بمباران اقلیم کردستان توسط ایران در روز چهارشنبه سیزده نفر کشته و ۵۸ نفر زخمی شدند. این حمله در ضمن بر شماری از مدارس کودکان و شهروندان غیرنظامی تاثیر گذاشت و به زخمی شدن کودکان و زنان و مرگ و میر گسترده انجامید. رفیق صاحب افزود‌: «هدف از تداوم حمله به خاک عراق پرت کردن توجه افکار عمومی از رویدادهای درون ایران است و به منزله تلاشی برای صدور مشکلات کشور به خارج از آن است.»